4 marca 2014

Karnawałowy paw


Karnawał właśnie się kończy, dlatego spieszę z pokazaniem mani w typowo karnawałowym klimacie! A dokładniej, będzie to motyw pawiego piórka oraz odrobina błyskotek. Tym razem, debiutują paznokcie mojej (wspomnianej we wcześniejszym poście) współlokatorki – Poli. Krótko można opisać je trzema słowami: naturalne, mocne, długie :D. Zdecydowanie jest co malować i świetnie się na nich pracuje.

A dlaczego akurat paw? To pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi mi na widok poniższego Jolly Jewels od Golden Rose, nieprawdaż? Planowałyśmy dłuższy czas to zdobienie, ale zawsze było nam do niego nie po drodze. W międzyczasie, dowiedziałam się nawet, że pawie pióro przynosi pecha – w życiu bym nie powiedziała. :D Ale kto by się przejmował przesądami, kiedy owe piórko skrywa w sobie tyle piękna i kolorów!


Przy tym zdobieniu wykorzystałam trzy lakiery, czarną i zieloną farbkę akrylową oraz oczywiście pędzelek do zdobień. Lakiery:
 • zielono – morski lakier od allepaznokcie.pl One Colour nr 75 (dwie warstwy, dość wodnista konsystencja, ale dobrze się nim maluje)
 • fiolet Kiko z numerem 331 (również dwie warstwy, idealny pędzelek i krycie). Swoją drogą uwielbiam lakiery Kiko i ubolewam nad faktem, że nie mam do nich dostępu na co dzień)
 • oraz wspomniany wcześniej Jolly Jewels nr 106 (chyba ze trzy warstwy, na dodatek zrobił się on już nieco 'glutowaty' i niespecjalnie przyjemnie się nim maluje, a szkoda...)
 • całość została pokryta jednym z moich ulubionych topów, a mianowicie Essence Better Than Gel Nails - Top sealer High gloss (dłuższej nazwy nie mogli wymyślić :D).


To by było na tyle! Jak Wam się podobają pawie piórka w tym wydaniu? Czekam na opinie. :)


NAIL mouflage Ola Maczaluk

5 komentarzy:

 1. pięknie napisany post! rewelacja!

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękne! Jestem pod wrażeniem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne te pawie piórka :) Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam pawie motywy, a paznokcie piekne! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładny jest ten Jolly Jewels, rzeczywiście taki pawi :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do zostawiania komentarzy - chętnie przeczytam Wasze opinie lub wskazówki i z pewnością odwiedzę blogi moich gości. :)